Mamy przyjemność zaprosić Państwa na nowe szkolenie jakim jest “Ocena kamieni szlachetnych w tym diamentów, diamentów syntetycznych oraz pereł dla branży antykwarycznej z elementami podstaw gemmologi w języku angielskim”

Kurs jest przeznaczony dla osób wchodzących w branżę gemmologiczną i jubilerską. Obejmuje teoretyczny wykład objaśniający podstawowe definicje związane z gemmologią np. podział kamieni na szlachetne, ozdobne i jubilerskie; kamienie syntetyczne; imitacje; dublety; perły itp. Ponadto przybliża istotne zagadnienie krystalografii i optyki kryształów. Kursanci poznają zasady działania oraz nauczą się obsługi przyrządów gemmologicznych takich jak polaryskop, refraktometr, mikroskop i wiele innych. Objaśnione zostaną również efekty i zjawiska optyczne obserwowane w kamieniach jubilerskich. Następnie, w ćwiczeniach praktycznych kursanci będą badali przy użyciu profesjonalnego sprzętu kamienie ze wszystkich popularnych grup występujących na rynku (korundy, beryle, spinele, topazy, granaty, kwarce itp.) Po przebadaniu kilkudziesięciu okazów prowadzone są samodzielne prace, gdzie na podstawie zdobytej wiedzy i w oparciu o przygotowany arkusz roboczy kursanci będą identyfikować przypisany im kamień. Szkolenie wzbogaciliśmy o część z branżowym – niezwykle ważnym – językiem angielskim. Kamienie szlachetne to światowe zainteresowanie, więc na naszym szkoleniu poznasz kluczowe słowa, opisy oraz dowiesz się jak o diamentach mówi się w innym języku!

Program szkolenia opiera się o teoretyczne przedstawienie głównych złóż diamentów występujących na świecie oraz metod eksploatacji i wprowadzania kamieni na rynek. Scharakteryzowane zostaną najpopularniejsze koncerny diamentowe oraz ich funkcjonowanie. Kursanci poznają m.in. budowę kryształu diamentu, cechy wynikające z izotropii optycznej, formy i postaci kryształów, czy rodzaje szlifu. Szczególny nacisk położony będzie na prawidłowe określenie czystości i barwy brylantów oraz szlifu i proporcji dostosowane do zasad stosowanych przez branżystów na świecie. Praktycznie utrwalone zostaną dość trudne umiejętności wyliczania masy oprawionych kamieni. Zaprezentowane zostaną krajowe i światowe cenniki oraz sposoby korzystania z nich. W części praktycznej kursanci zetkną z się dużą ilością brylantów o zróżnicowanej masie, czystości i barwie. Na podstawie zebranych doświadczeń przeprowadzone zostaną ćwiczenia, podczas których uczestnicy samodzielnie będą oceniać i wyceniać kamienie luzem oraz w wyrobach. W ostatniej części kursanci dostaną do badania diamenty syntetyczne, poprawiane i imitacje. 

Szkolenie przewidziane jest na 50 godzin w formie dwóch weekendowych zjazdów. Piątek, sobota oraz niedziela oraz w następnym tygodniu sobota i niedziela.

Szkolenia są organizowane z zachowaniem najwyższych standardów – co potwierdza nasz certyfikat ISO9001/2015 – numer ewidencyjny wpisu do RIS 2.24/00320/2018.