Logo norsok

Czym jest kurs Norsok M-501?

Dowiedz się na czym polega szkolenie Norsok o standardzie M – 501, dla kogo jest skierowane i na czym polega praca po szkoleniu!

Szkolenie NORSOK M 501 to rodzaj szkolenia technicznego, które skupia się na normach i standardach technicznych stosowanych w przemyśle naftowym i gazowym w Norwegii. 

NORSOK to skrót od “Norsk Sokkels Konkurranseposisjon”, czyli “Konkurencyjna pozycja norweskiego kontynentu szelfowego”, który jest organizacją techniczną z siedzibą w Norwegii. NORSOK opracowuje i publikuje normy techniczne i wytyczne dla branży naftowej i gazowej.

Szkolenie NORSOK jest przeznaczone dla inżynierów, techników, inspektorów i innych specjalistów związanych z przemysłem naftowym i gazowym, którzy chcą poznać i zrozumieć wymagania i standardy techniczne stosowane w Norwegii. Szkolenia NORSOK obejmują różne tematy, takie jak projektowanie i budowa instalacji offshore, zarządzanie bezpieczeństwem, kwalifikacje personelu oraz wiele innych. Szkolenie głównie jest dla malarzy przemysłowych z doświadczeniem w malowaniu przemysłowym.

Malarze przemysłowi, którzy pragną pracować w Norwegii, muszą posiadać certyfikat kursu Norsok M-501, który spełnia standardy obowiązujące w tym kraju. Szkolenie to zapewnia pełną wiedzę, jakiej wymagają pracodawcy w Norwegii, i jest przeprowadzane przez doświadczonych inspektorów FROSIO lvl III,  z dziedziny malarstwa przemysłowego.  Blok teoretyczny koncentruje się na procesach antykorozyjnych, metodach ochrony i przygotowaniu powierzchni do aplikacji farby, a także na kontroli jakości wykonanej pracy. Przed wyjazdem do Norwegii warto wykonać kurs, aby móc zacząć szukać pracy z odpowiednim certyfikatem.

Kurs można odbyć w różnych miejscach organizujących szkolenia Norsok M-501, jednak warto wybrać taki, który oferuje kompletny kurs i przystępną formę nauki.

Przy wyborze firmy szkoleniowej ważne jest doświadczenie firmy oraz jej kompetencje w zakresie prowadzenia szkoleń. Ważnym certyfikatem prócz akredytacji jest certyfikat jakości usług ISO, który gwarantuje najwyższą jakość usług. 

Zainteresowany szkoleniem?
Napisz do nas!

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!